לפני זמן לא רב, הייתי בתקופה מחורבנת למדי מבחינה תעסוקתית. אחרי חופשת הלידה, בה הייתי עם אלונה, לא כל כך ידעתי מה לעשות עם עצמי, וגם לא איך עושים מזה כסף. הקלנדר שלי נראה בערך ככה:

יומן
עכשיו, שהיומן שלי ריק לגמרי, לא הרגשתי רק שאין הכנסה, אלא גם שאין תקווה. אז שקלתי לחזור להיות שכיר. הייתי בראיון וכמה ימים אחריו קיבלתי את התשובה המבעסת, ״החלטנו ללכת עם מישהו מבפנים״.

הייתי חייב לשחרר קצת תסכול, אבל לא נותרו לי חברים, או קשרים, וממילא כולם עובדים ואז ניגשתי לאלונה ואמרתי לה שהיא הדבר היחיד שחשוב בחיי. זה לא היה שונה בהרבה ממה שאמרתי לה כל יום, אבל הפעם נהיה לי קצת שחור על הנשמה.

בהתחלה לא הבנתי למה, אבל אחרי כמה ימים הבנתי: כפיתי על הילדה שלי חשיבות שהיא צריכה להיות חופשיה ממנה. האהבה לילדים צריכה להיות פועל יוצא של מי שהם, ולא פועל יוצא של הנואשות שלי.

מאז חלפו כמעט שנתיים, ובכנות, לא הייתי רוצה להיות הורה במשרה מלאה. גם כי לעבודה יש מרכיב מרכזי בתפישה העצמית שלנו. וגם כי חשוב לי שאלונה תגדל בעולם בו היא יוצרת את הקונטקסט של חייה, ולא צריכה להרגיש אשמה בכך שמידותיה תהיינה גדולות על התפקיד של ״הילדה הקטנה של אבא״. אני חושב שזה יש עוד דברים בחיי חוץ מההורות, הופך אותי להורה יותר טוב.

זה האלמנט האמיתי בשוק העבודה ששווה הרבה יותר מרק שכר, וזה גם סיפור טוב לספר לעצמי כשאני חווה את הצד השני של הפרדוקס הזה, שנקרא ״האיזון בין עבודה להורות״ – כשאני נאלץ לעבוד שעות הרבה יותר ארוכות ממה שהייתי רוצה, ואני לא מבין למה אני לא יכול פשוט להיות בבית עם הילדה שלי.

פוסטים הקשורים לנושא
השאירו תגובה
הבלוג של
אבא אסף

אסף רותם

משלב באופן אידיאלי בין אבהות לבין עצמאות, בכך שבכל פעם שאני נכשל באחד אני מאשים את האחר. פיתחתי משוואה מתמטית זוכת פרסים ולפיה: עצמאי X אבא = 0. האפס מתייחס להכנסה, כן? עושה דברים בדרך שלי, ותמיד מגיע לאותה צומת בחיים. מציע הרבה מאד מה ללמוד בתחום ה"איך לא לעשות דברים", אז בקיצור:

בזוגיות
אבא לאלונה
נו תקראו כבר

לבלוג של גיל >

הצטרפו לרשימת
התפוצה

בהתאם לשינויים בעולם, גם המרחב המשפחתי משתנה, ואיננו עוד רק נשי, והוא גם לא צריך להיות כזה. האבהות שלנו שונה מאד מזו שחווינו כשאנחנו היינו ילדים.

אז אנחנו כותבים כי אבהות זה מגניב. ומרגש. ולא מדברים על זה מספיק. ואנחנו לפחות לא יכולים, או רוצים, להפסיק לדבר על זה.