להיות אמא טובה זו משימה בלתי אפשרית. התסריט הטוב ביותר הוא שדחית את הפאדיחה הנוראית הבלתי נמנעת. אבל להיות אבא טוב? בקטנה, אחים שלי, בקטנה. קבלו את הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לעשות כדי להמשיך להיות טובים כמו שאתם.

אבהות

תואר: אב החודש
מה שצריך לעשות: לנשום
כל עוד תצליחו להמשיך להתקיים כבר עשיתם את שלכם. כפיים!

תואר: אב השנה
מה שצריך לעשות: להתקיים באותו חלל בו מתקיים הצאצא שלכם
נכון, זה מאתגר, אבל יש שמועות שזה שווה את זה. ישנם שלושה יתרונות ברורים: במהלך ויכוחים עם האמא תוכלו לנפנף במאמץ האדיר שאתם עושים "להיות שם", ליטראלי; הילדים שלכם יזכרו מי אתם כשיגדלו; ואם תתקיימו באותו מקום בו מתקיים הצאצא מחוץ לבית, תזכו להרגיש מה זה להיות רוק סטאר, עם חיוכים מכל עבר.

תואר: אב העשור
מה שצריך לעשות: להשתדל
נכון, זה נשמע קשה ומרתיע, אבל אל תתייאשו. לפעמים זה יצריך מכם להחליף איזה חיתול, להקשיב, ובמקרים קיצוניים גם להחזיר איזה ילד מאיזשהו גן, אבל תתעודדו – מה שחשוב פה זו הכוונה. כי מקסימום, אם שכחתם להוציא איזה ילד מאיזשהו גן, או שלא שכחתם פשוט יש לכם ישיבה במשרד בנושא ניירת חדשה או האם לקנות מכונת קפה, ולא רציתם לפספס את הדיון החשוב הזה, או שסתם לא היה לכם כוח בדיוק באותו רגע, ולא התחשק לכם להתעמת עם האמא או לבקש ממנה טובה, אל תעשו כלום – הילד בסוף יגיע הביתה בשלום. באחריות. בשביל מה יש אמא? הרי גם ככה אין לה משהו יותר טוב לעשות.

תואר: האבא הכי טוב אי פעם בתולדות ההיסטוריה
מה שצריך לעשות: להשקיע בילדים כמו שמשקיעה בהם אמא לא מוצלחת במיוחד.
זהירות: למיטיבי לכת בלבד! זה כנראה לא משתלם, ובכלל לא בטוח שזה אפשרי מבחינה ביולוגית, כי אשכרה צריך לעשות דברים, בפועל, ופה ושם אפילו להתכוון אליהם. והדבר היחידי שמקבלים בתמורה הוא התואר של האבא הכי טוב שאי פעם נברא, ובתכ'לס, אם אפשר להיות קצת יותר ראש קטן ולהסתפק בתואר אב העשור, אז זה לא נראה כמו עסקה איי איי איי. ייתכן שהאמהות של הילדים שלכם ינסו לשכנע אתכם שזה התפקיד בשבילכם, אבל אנחנו אומרים – אל תהיו פראיירים. אתם גם ככה אבות מעולים ואתם לא צריכים לעשות שום דבר בשביל להוכיח את זה.

פוסטים הקשורים לנושא

תגובות אחרונות
  • 20.02
  • מירב

וואו זה הורס

השאירו תגובה
הבלוג של
אבא גיל

גיל קדרון

כתב את הרומן הראשון שלו, "זרע הפורענות", אבל מתפרנס מעסק עצמאי של כתיבה שיווקית, סופר את השניות עד הטיול הבא בהודו, משחק כדורסל למרות שתי פציעות בברך, אוהב במיוחד את שני, רביעי וכל סוף שבוע שני.

אבא של אריאל
גרוש טרי
חי בפלורנטין

הצטרפו לרשימת
התפוצה

בהתאם לשינויים בעולם, גם המרחב המשפחתי משתנה, ואיננו עוד רק נשי, והוא גם לא צריך להיות כזה. האבהות שלנו שונה מאד מזו שחווינו כשאנחנו היינו ילדים.

אז אנחנו כותבים כי אבהות זה מגניב. ומרגש. ולא מדברים על זה מספיק. ואנחנו לפחות לא יכולים, או רוצים, להפסיק לדבר על זה.